top of page

מתנות לחג בבידוד

בימים כסדרם, אנחנו נוהגים להחליף מתנות בחג, אך כיום, בעקבות המצב הייחודי בו אנו נמצאים אין באפשרותנו לצאת ולרכוש מתנות לבני המשפחה והחברים. ואנחנו אומרים: אולי זו דווקא הזדמנות לחשוב לעומק על מנהג החלפת המתנות? אולי אנחנו משקיעים יותר מידי כסף ומעט מידי מחשבה על המתנות שאנחנו קונים לאחרים?

תוכלו להרחיב ולקרוא עוד על מנהג החלפת המתנות מנקודת מבט שונה בכתבה "לא הייתם צריכים: "מה באמת עומד מאחורי מנהג המתנה" שפורסמה באתר גלובס.

מהי מתנה טובה?

1. מתנה שהשקעתי בה מחשבה. חשבתי מה יכול לשמח, להיות בעל משמעות ולהיות שימושי עבור מקבל המתנה?

2. מתנה שמייצרת כמה שפחות פסולת ומתחשבת בסביבה.

3. מתנה שהיא חוויה: כרטיסים להצגה או להופעה, יום טיול משתוף ועוד חוויות משותפות שנוכל לצאת אליהן יחד כשנחזור לשגרה או הצעה לזמן ייחודי שנבלה יחד אפילו בזמן הגבלות הבידוד.

4. מתנה שהכנתי בעצמי- בהמשך הערכה תוכלו לקבל רעיונות למתנות שתוכלו להכין בבית!

5. הכוונה ותשומת הלב הם הדברים הכי חשובים!

בואו ננסה להכניס קצת ערכים למתנות, השנה, נסו להכין בעצמכם את המתנות לחג.

הנה כמה רעיונות למתנות שתוכלו להכין לבדכם:


החבילה הרומנטית המתנות הרומנטיות ביותר הן ארוחת ערב במסעדה יוקרתית, זר פרחים ובונבוניירה. נסו להחליף את החבילה בארוחה ביתית ממוצרים בריאים, זר פרחים, ושוקולד שהכנתם בעצמכם.

הכינו מתנה צופית

תוכלו להשתמש בסרטונים לזמני הצופיות של תנועת הצופים בערוץ היוטיוב שלנו.

הכנת מתלה לעציץ ממקרמה


מתנה שהיא תרומה העניקו בשם אהובכם תרומה לעמותה או תרמו עבור שתילת עץ בשמו. הזמינו אותו לאירוע התרמה הכולל הצגה או כל בילוי אחר.

מתנות של טבע קטפו פרחים ושימו באגרטל שעשיתם מקישוט צנצנת או קופסת שימורים. קטפו פירות ושימו בסלסה ממשלוח המנות של פורים הקודם (או שדרגו את הפירות לריבה).

רעיונות לכרטיסי ברכה שתוכלו להכין לבני המשפחה ולשלוח במידת הצורך בדואר:

· איך לקפל מעטפת לב אוריגמי בקלות


 הכנת כרטיסי ברכה DIY : https://www.youtube.com/watch?v=aMckIJc7zdA

 הכנת כרטיס ברכה קופץ בפחות מ5 דקות: https://www.youtube.com/watch?v=MzFIMOI79UQ

רעיונות שונים לעטיפות ידידותיות לסביבה

מתוך אתר 'המועצה לישראל יפה'

1. שקיות מתנה משומשות – רובנו שומרים באיזו מגירה שקיות מתנה נאות שקיבלנו. כדאי להשתמש בהן שוב ובאותה הזדמנות להתחייב להפסיק להשתמש בנייר עטיפה.

2. שקיות נייר מחנויות שונות ובעיקר ממשלוחי אוכל – אפשר לקשט שקית נייר פשוטה עם חומרים שנמצאים בכל בית. אפשר לצייר על שקיות נייר או להדביק עליהן קולאז' שגזרתם מעיתון.

3. עטיפת מתנה משאריות בד- אם יש לכם בבית שאריות בד, סדינים ישנים, מכנסיים או חולצות עם הדפס יפה שהפסקתם ללבוש, אפשר לתפור מהם בקלות ובמהירות עטיפה יפה וצבעונית. אם אתם שולטים ממש במכונת תפירה, תפרו תיק בד שישמש אחר כך את מקבל המתנה.

4. עציצי חרס – תוכלו לשים את המתנה בתוך העציץ, ולהשתמש בצלוחית הניקוז כמכסה. במקרה זה העציץ ישמש את מקבל המתנה ולא ייזרק לפח.

5. מתנה בתוך מתנה – גם העטיפה עצמה יכולה להיות חלק מהמתנה. צעיף בעבודת יד, מפת שולחן יפה או תיק בעבודת יד יכולים לשמש כעטיפה למתנה הקטנה יותר.

6. פורושיקי - פורושיקי הוא בד יפני מסורתי, פשוט ריבוע בד, המשמש בצורות שונות לעטיפת חפצים. ניתן לעטוף איתו מזון, בקבוקים ולמעשה כל דבר.

7. מיכל שמתאים למקבל המתנה – ניתן לשים את המתנה גם בסוג של מיכל המותאם לתחביבו של מקבל המתנה. לבשלן, אפשר להביא סיר ולשים בו את המתנה וכן הלאה.

8. אוצרות מפח מחזור הנייר – פשיטה מהירה על פח מחזור הנייר הביתי תניב ספרים ישנים, מגזינים ועיתונים שאינם דורשים יצירתיות רבה ומפיקים עטיפות מתנה יפהפיות.

9. מפות - בעידן הג'י-פי-אס משתמשים פחות ופחות במפות דרכים, תנו להן חיים חדשים כעטיפות מתנה ממוחזרות.

10. דואר זבל – גם תיבת הדואר הלא וירטואלית מוצפת בפרסומות שונות וצבעוניות. מובטחת עטיפה ססגונית ומלאת הומור.

11. קופסאות קורנפלקס ריקות - אם אתם עוטפים בגדים או חפצים קטנים ודקים יחסית, קופסאות קורנפלקס ריקות מתאימות מאוד כאריזה. לשם השעשוע, אם למשל אתם אוכלים קורנפלקס שיש בו קינמון, אפשר להוסיף סרט בצבע מתאים ולתקוע בו מקל קינמון, וכן הלאה.

12. צנצנות זכוכית – המיונז נגמר? שימו בפנים את המתנה. שפשוף קל יסיר את התווית, וניתן להדביק על הצנצנת תמונה מתאימה שגזרתם ממגזין.

13. ועוד רעיון קטן – פרח מיובש, ענף מהחצר או איצטרובל הם קישוט יפהפה וידידותי לסביבה. אנחנו מוקפים בחפצים, וכדאי להקדיש את הזמן ולמצוא את השימוש הנוסף שמסתתר בהם.

155 צפיות
bottom of page