top of page

תודה על פעילויות התנדבות ועשייה בקהילה בתקופת הקורונה

תקופת משבר הקורונה הציפה מעל לפני השטח את הנטייה הטבעית שלנו כתנועת נוער- עשייה למען הקהילה. שבטים רבים נרתמו לצרכי העיר והיישוב בהתאם לצו השעה.

רצינו להגיד תודה לכל החניכים והחניכות, המתנדבים והמתנדבות, על גיוס התרומות, יצירת המפגשים הווירטואליים לאוכלוסיות השונות ועל העשייה ברוח מידת הצופה 'הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק'- חזק ואמץ!

שבט להבות מהנהגת צפון, על קיום טיול וירטואלי


השבט קיים טיול פסח וירטואלי במשך 24 שעות שכלל: לינה באוהלים, הכרת המסלולים המתוכננים, העשרה צופים, לימוד קשרים והעברת פעילות שעסקה בגיבוש ובהכרת הטבע. באופן זה הצליח השבט לתת לחניכיו וחניכותיו תחושה של שבירת שגרה- "כאילו הם במקום אחר".
שבט צופית מהנהגת חיפה, על פרויקט "צופית ג'וניור"

פעולות זום קבועות לכיתות הנמוכות ולילדי הגן, כולל קבוצות צמיד ע"י מתנדבות ומתנדבים מהשכב"ג וחניכי ט'. הפעילות נותנת מענה קהילתי למשפחות בקהילת השבט- מענה חברתי גם לילדים הצעירים הפעילות מחברת אותם לחברים ומעסיקה אותם גם במשימות שמנוטרלות ממסכים בין הפעולות.


שבט גלבוע מהנהגת השחר, על פעילות למען האוכלוסיה המבוגרת בזמן משבר הקורונה

שבט חדש שהוקם השנה בצור יצחק וכבר מתחילים להרגיש את הצופים בישוב - גם בתקופה הקורונה.

חניכי וחניכות כיתות ז' - ט' כתבו ברכות לתושבי הגיל השלישי, שנאלצו להסגיר בביתם בעקבות המצב. המדריכים, שהם מדריכי ומדריכות חוץ משבטי אפיק וצור, הגיעו ליישוב צור יצחק כדי לחלק שי צנוע ואת ברכות של החניכים לגיל השלישי.


שבט ברק מהנהגת דן, על פעילות אינטראקטיבית עם חניכי השבט למען הכרת שבטי הארץ

כולנו תנועה אחת – שבט ברק לומד להכיר את שבטי התנועה ומארח אותם בפעילות אינטראקטיבית ברשתות החברתיות.

שבט גנים מהנהגת דן, על פעילות רדיו גנים

רדיו אינטרנטי שפועל בתקופת הקורונה ומופעל על ידי נדב, למען החניכים וכלל הישוב. במיוחד בימי הזיכרון הפעלנו שידור מיוחד ונעלמו את ראש ההנהגה מיכל דונסקי ואת ראש המועצה ליזי דלריצה לספר את סיפורן המשפחתי.


שבט עוגן מהנהגת דן, על הדרכת צמי"ד פתוחה לקהילה.

במסגרת התקופה האחרונה ראשג"דית צמי"ד בשבט עוגן ראש העין שמבצעת תפקיד במקביל ב"כנפיים של קרמבו" זיהתה קושי אצל הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בעיר להפעיל את ילדיהם לאורך כל שעות היום. בעקבות המצב היא הכינה הזמנה לפעילות חינמית אשר תועבר על ידי חברי השכב"ג בשבט עוגן פעמיים בשבוע לאותם ילדים, קיימה שיחות עם הוריהם ועם החניכים ואספה מאגר מתנדבים מתוך חבריה לשכב"ג אשר עוזרים לה בהעברת הפעולות.
שבט ירדן מהנהגת רמת גן, על העלאת תחום הצמיד והשתלבות על הסדר היום בתקופת הקורונה

השבט ביצע מיפוי המשתלבים בשבט וסיפק מענה למשתלבים על ידי מתן דגש על קשר אישי. בנוסף לקשר עם המדריכים הישירים, לוקחים חלק גם חברי וחברות שכב"ג התנדבו לקיום קשר אישי. ניתן לראות בפעילות זו חשיבה מעמיקה על מתן מענה לחניכי וחניכות צמי"ד.שבט ירדן מהנהגת רמת גן, על פרויקט קשר עם קשישים ומרכז למידה לכל קהילת השבט

השבט מפרסם מדי יום שיעורים מקוונים וסיוע לתלמידים ותלמידות בלימודים. הפרסום מופץ בקרב כל תושבי השכונות וניכרת היענות מרשימה! בנוסף, השכב"ג בקשר יומיומי עם 20 קשישים וקשישות ומספק להם קשר אישי וסיוע במידת הצורך.

שבט רמת חן מהנהגת רמת גן, על הפעלת מתחם פעילות לבעלי צרכים מיוחדים בפארק בעיר

בכל יום, בשיבוץ מראש, מאפשרים לילדים בעלי צרכים מיוחדים להגיע בליווי מבוגר לפארק הלאומי ולשחק במתקנים/ברחבת הפארק (בכל יום קבוצה של 4 ילדים וילדות). חניכי וחניכות השבט מגיעים לסייע בהדרכות הילדים ובתפעול מתחם הפעילות מדי יום.
הנהגת רמת גן, על פרויקט הנהגתי של חונכות דיגיטלית

בשיתוף פעולה עם מחלקות הרווחה והחינוך בעיר, נוצר מאגר של משפחות שרצו לקחת חלק בפרויקט החונכות האישית לילדיהם. כמעט כל השבטים בהנהגה לוקחים חלק ומבצעים חונכות לילדים ולילדות בעיר (בכיתות א'-יב').

הדגש בחונכות הוא חברתי ומראש נעשתה התאמה בין חניך לחונך על מנת לענות על הצרכים בצורה הטובה ביותר. החונכים בקשר יומיומי (חלק דו יומי) ומקיימים שיחות של חצי שעה ועושים יחד פעילות וירטואלית.


שבט שורק מהנהגת יהודה על פעילות התנדבות הקומונה בימי הקורונה של קומונת בית שמש

חברות הקומונה של שבט שורק התנדבו מרצונן האישי לחזור חזרה לעיר בית שמש שזהו אחד ממוקדי ההדבקה הגדולים בישראל מתוך רצון "להיכנס מתחת לאלונקה" ולעזור לכל מי שזקוק לעזרה ברחבי העיר. החברות מובילות את כלל המערך ההתנדבותי למען התושבים בעשייה יומיומית. בין היתר בחברות מובילות אריזת וחלוקת סלי מזון לנזקקים ואוכלוסיות בסיכון, נפגשות עם חניכים בעלי צרכים מיוחדים ונותנות תמיכה למשפחותיהם, מעניקות מענה לוגיסטי לצרכי התושבים והירתמות כללית למאמץ העירוני בימי המשבר. בשל פעילותן מעוררת ההשראה חברות הקומונה זוכות לפירגון יוצא דופן מטעם ראש העיר עליזה בלוך ואנשי העירייה.


שבט יהודה מהנהגת יהודה, על החוסן הקהילתי של יישובי גוש אומים

שבט יהודה בהובלתם של המרכזים הבוגרים מקיימים שגרת פעילות חינוכית והתנדבותית מעוררת השראה בימי הקורונה ומהווים עוגן לקהילת גוש אדומים בימים מורכבים אלו. במסגרת ההתנדבותית עושים חברי וחברות השכבה הבוגרת "בייביסיטר" לילדים של עובדים חיוניים, מסייעים לחקלאים בבקעה, משתלבים בפרויקט חניכה של תלמידי פנימייה חרדית במטרה לעזור להם עם חומר לבגרות.

גם במרחב הווירטואלי שבט יהודה מקיים פעילות לחניכיו, מתפעל עמוד יו-טיוב ומאפשר פעילות גם מעבר למסגרת הפעילות בצופים. ניכר כי בתקופה זו כל יוזמה אשר נופלת לרגליהם - השבט לוקח בשמחה ומבצע בצורה מעוררת השראה!מופעי הקראון ברחבי הארץ

בשבועות האחרונים הגיעה להקת הצופים, קרוואן הידידות לסיבוב הופעות מיוחד ברחבי הארץ! הקרוואן שימח וחימם את הלב משפחות במרפסות, קשישים בדיור מוגן ותושבים רבים נוספים.79 צפיות
bottom of page