top of page

תודה פעילויות שנתיות מעוררות השראה בשבטים ובהנהגות


ביום העצמאות אנחנו רוצים לעצור ולהגיד תודה לשבטים, לבעלי ובעלות תפקידים, על פעילות שנתית מוכוונת קהילה, יצירתית וששמה את הפרט במרכז.

שבט גלעד מהנהגת צפון, על הדרכה רחוב


שבט גלעד ממוקם בשכונה מרוחקת יחסית בקרית אתא. השנה כחלק מחשיבה על השבט בתוך הקהילה עלתה יוזמה שכב"גית לצאת בפרויקט 'הדרכת רחוב' בשכונת 'נווה חן'. פעם בשבוע מגיעים שלושה 3 שכב"גיסטים לגינה ציבורית ומעבירים פעילויות לילדי השכונה.שבט אדיס מהנהגת צפון, על פעילות חדר מוזיקה בשבט למען הקהילה

הפעילות נולדה מתוך צורך אמיתי בשינוי וברצון לפעול למען תושבי השכונה. חדר המוזיקה בשבט אדיס ייתן שיעורים פרטיים בחינם לילדי השכונה, יקים להקה שבטית אשר תופיע בטקסים ואולי הכי חשוב, תערב ותחבר את קהילת הדור השלישי אל הנוער, וכל זה דרך המוזיקה.

שבט יזרעאל מהנהגת צפון, על הפעלת להקה שבטית


להקת הקרוואנצ'יק היא הלהקה היצוגית של שבט יזרעאל בעפולה. חניכי וחניכות השבט מהשכבה הצעירה נפגשים מידי שבוע ולומדים את שירי הצופים ורוקדים לצלילה. הלהקה מנוהלת על ידי שכב"גיסט מהשבט.

שבט אלון, על סיוע בהקמת פורימון בשבט אלמוג

שבט אלון השנה נענה לקול קורא משבט מקביל בהנהגה, שבט אלמוג קיבל בקשה מהרשות להפעיל באופן בלעדי את הפורימון ושבט אלון נענה לקריאה, השכב"ג והמרכזים הבוגרים הגיעו, בנו, השאילו ציוד, פירקו וכל זאת כאשר הפורימון שלהם מתקיים כיומיים לאחר מכן!

שבט רכ"ס מהנהגת השחר על פעילות בשכונות המזרח בעיקר כפר סבא

לפני כשלוש שנים לאחר שהקימו את שבט שליט בשכונה הירוקה. הבינו חניכי שכב"ג רכ"ס שהצופים לא מגיעים לכל תושב עיר כפר סבא. השכב"ג החליט ביוזמתם לקיים פעם בשבוע פעילות בשכונות המזרח בכפר סבא - ומיד ניתן היה לראות את גיוון האוכלוסיה בפעילות.

שנה לאחר מכן נכנסה קומונה לשכונה והמשיכה, בשיתוף עם השכבה הבוגרת של שבט רכ"ס להגדיל את היקף הפעילות בשכונות מזרח העיר ולאפשר כניסה של מגוון תרבויות.שבט המושבה מהנהגת דן, על פעילות צוות מוביל שנבחר באופן דמוקרטי ע"י השכב"ג.

שבט המושבה פועל ע"פ התפיסה והשיטה הדמוקרטית במדינה – הצוות המוביל מורכב ע"י מפלגות שכב"ג שבהן יכולים לקחת חלק כלל שכבות הגיל, הצוות נבחר בצורה דמוקרטית ומקבל החלטות משמעותיות בשבט.
שבט גבעתיים מהנהגת דן, על פעילות מועצת שבט


אחת לשבועיים מתקיימת פגישה של החניכים/ות יחד עם המרכזים צעירים, במהלכה המועצה מהווה מעין "קבוצת ביקורת" לנעשה בשבט. משוחחים על השבט ועל התחושות שלהם/ן בתוכו, על האקלים החינוכי, על המפעלים ועל הרצונות שלהם


שבט אילת מהנהגת רמת גן, על קיום שבט פתוח ומרכז למידה

מדי שבוע מפרסמים מערכת שעות לשיבוץ של כלל החניכים והחניכות, התושבים והתושבים באילת שמעוניינים ומציעים להשתבץ ולהצטרף לשיעורים דיגיטליים.
שבט אביב מהנהגת תל אביב – יפו, על פרויקט 'צופים יותר'- פעילות ביוזמת המרכזים הצעירים של השבט

בכל יום ראשון בשעות אחר הצהריים מוזמנים חניכי השבט והקהילה מכל הגילאים להגיע ולהשתתף בחדרי פעילות שהשכב"ג יוצר עבורם. חדרי הפעילות הם בנושאים כמו לימוד מוזיקה, יצירה, עזרה בשיעורי בית, ספורט, משחקי קופסא ועוד.

שבט איתן מהנהגת תל אביב – יפו, על קיום מועדונית שבט איתן

המועדונית של שבט איתן פתוחה כל יום בשבוע משעת הצהריים עד השעה 19:00 בערב, החניכים מגיעים מכיתה ג' עד כיתה ו', אוכלים במועדונית, עושים שיעורי בית, עוברים חוגים ונותנים לכל ילד המון אהבה!!

רבה מתנדבים מגיעים למועדונית של שבט איתן, מעבירים חוגים ושיעורים.

שבט דן מהנהגת תל אביב – יפו, על קהילתיות בשבט

השבט הוציא לפועל פרויקטים רבים כגון חלוקת מזון, מכירת בגדים שבטיים לתרומה, חלוקת צעצועים בבית חולי וגני ילדים ועוד.
שבט החורש מהנהגת תל אביב – יפו, על טקס חנוכה קהילתי

טקס חנוכה בו לקחו חניכי וחניכות השכבה הצעירה חלק פעיל, כאשר שכבת ט' הובילה את המפעל, עברה בין התחנות וסייעו לחניכי וחניכות השכבה הצעירה. לאירוע הגיעה קהילת השבט הגדולה – חגיגה למנהיגות צעירה של החניכים והחניכות.שבט רעות מהנהגת שורק, כל פעילות בבית סלומון- מתנס עירוני

לאחר כשש שנים של פעילות מדריכים ומדריכות בודדים בשכונות מזרח יבנה, הקים השנה השבט צוות ייעודי במטרה להפעיל קבוצות במתנ"ס בית סולומון בעיר. התקיים הפנינג פתיחת שנה, ארגון ועיצוב הגינה הקהילתית, פעילויות שונות בחגים ועוד. "הפעילות שלנו חברתית וממוקדת גם באיזור הזה של העיר מתוך ראיית החשיבות של צופים לכל יבנה, לכל האוכלוסיות וכל השכונות בעיר."
שבט להבות מהנהגת ירושלים, על עשייה של צוות קהילה

אני רוצה באופן כללי לספר על העשייה של צוות קהילה בשנה האחרונה ובחודש האחרון בפרט. עד השנה צוות קהילה לא ככ פעל אצלנו בשבט והשנה בחרנו להרים אותו ולשים דגש על הקהילתיות והתנדבות בשבט.

85 צפיות
bottom of page